Ana Sayfa >> GÜNCEL >> Ürperten gerçek hikaye: Azem Cin Karası

Eklenme tarihi : 22-04-2014 22:18:34

Ürperten gerçek hikaye: Azem Cin Karası
Beklenen fragman yayınlandı

Ürperten gerçek hikaye: Azem Cin Karası
Yaşanan gerçek hikayeden haberdar olan hiç kimsenin girmeye cesaret edemediği o eve, film ekibi de ilk kez hoca nezaretinde girdi!


30 Mayıs’ta Sinemalarda

Yönetmenliğini Volkan Akbaş’ın üstlendiği başrollerini Zeki Şen ve Eylül Öztürk’ün paylaştığı “Azem: Cin Karası”, 1954 yılında Düzce’nin Davutağa Köyü’nde yaşanmış gerçek bir olayı konu alıyor. Filmin gerçek hikayenin geçtiği, gerçek mekan olan tüyler ürperten, terk edilmiş eski bir konakta çekildiği belirtiliyor. Korku filmi meraklılarının heyecanla beklediği film, "Azem" ismini, eski Arap yarım adasında çok bilinen ve Türkçesi “Savunucu” anlamına gelen bir büyüden alıyor.
Filmi ilginç kılan bir diğer unsur da bozulması neredeyse imkansız olan bir büyünün sardığı, yıllardır kapıları açılmamış, tenha bir konakta geçiyor olması ve yaşanmış gerçek hikayenin de  bu konakta geçmiş olması…

Çekim mekanı konak önce afsunlandı
1954 yılında Düzce’nin bir dağ köyünde yaşanan korku dolu hikayeden sonra ne oldu da kimse o evin kapısını bir daha açmaya cesaret edemedi? Sorunun cevabı yaşanmış gerçek olayı gerçek mekanda işleyen Azem: Cin Karası filminde.

Çekimlere başlamadan önce konak nefesi kuvvetli bir imama okutuldu. Yaşanan gerçek hikayeden haberdar olan hiç kimsenin girmeye cesaret edemediği o eve, film ekibi de ilk kez hoca nezaretinde girdi!
30 Mayıs’ta chantierfilms dağıtımıyla Ssinemalarda  gösterime girecek olan Azem: Cin Karası Filminin beklenen ilk fragmanı da yayınlandı…

Yönetmen: Volkan Akbaş
Oyuncular: Eylül Öztürk, Zeki Şen
Yapım: Retro Production
Dağıtım: chantierfilms
binfikir.com 

Film hakkında detaylı bilgiye  facebook.com/AZEMcinkarasi sayfasından ulaşabilirsiniz.


https://www.facebook.com/media/set/?set=vb.417206128406835&type=2
https://vimeo.com/azemcinkarasi
http://www.youtube.com/channel/UCT3QwrlFR9x-77HorJyAj_g
 


Yorumlar

[ Yorum Yaz ]

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorumu siz yapın...
İlginizi çekebilecek Diğer GÜNCEL Haberleri
Paylaş
Çok Okunan Haberler
Etiketler